Strona główna Strona główna
 Hotel Hotel
 Hotel w Gdańsku
 Juventus FC w Hotelu Gdańsk
 FC Barcelona w Hotelu Gdańsk
 Lokalizacja
 Historia
 Plan Hotelu
 Wydarzenia
 Nasi Goście o nas
 Wyróżnienia
 Info EURO 2012
 Vipy w Hotelu Gdańsk
 Zobacz wnętrza
 Pokoje Pokoje
 Pokoje Standard
 Pokoje Premium
 Apartamenty
 Apartamenty familijne
 Apartament Prezydencki
 Apartament im. Leo Messi
 Apartament im. Neymar'a Jr
 Apartamenty Apartamenty
 Biznes Biznes
 Umowy korporacyjne
 Oferta Long Stay
 Biznes Grupy
 Imprezy firmowe
 Program lojalnościowy
 Po godzinach
 Wypoczynek Wypoczynek
 Rejs jachtem
 Golf
 Zwiedzanie Gdańska
 Atrakcje w pobliżu
 Galeria Galeria
 Hotel
 Pokoje
 Med SPA
 Brovarnia
 Restauracja
 Oktoberfest 2017
 Chrzciny i Komunie
 Przyjęcia weselne
 Przyjęcia urodzinowe i imieninowe
 Sale konferencyjne
 Wazni goście
 Gdańsk
 Euro 2012
 Konferencje Konferencje
 Centrum konferencyjne
 Pakiety konferencyjne
 Konferencje - gastronomia
 Programy towarzyszące
 Gastronomia Gastronomia
 Restauracja Hotel Gdańsk
 Brovarnia w Hotelu Gdańsk
 Whisky Bar
 OKTOBERFEST
 Komunie i Chrzciny
 Przyjęcia weselne
 Przyjęcia urodzinowe i imieninowe
 Europa i Świat w kuchni
 Nagrody
 Zobacz wnętrza
 Med SPA Med SPA
 PRACA
 Med SPA
 Zobacz wnętrze
 Oferty specjalne
 Dermokosmetyka
 Kosmetyka estetyczna
 Zabiegi pielęgnacyjne na twarz
 Zabiegi pielęgnacyjne na ciało
 Zabiegi dodatkowe
 Masaże
 Pakiety Day SPA
 Pakiety pobytowe
 Vouchery podarunkowe
 Kontakt
 Formularz kontaktowy
 Oferty specjalne Oferty specjalne
 Pakiety pobytowe
 Pakiety Spa i Wellness
 Pakiety konferencyjne
 Imprezy okolicznościowe
 Kontakt Kontakt
 Dane kontaktowe
 Wyślij e-kartkę
 
 Polski  Hotel w gdańsku - Polski
 English  Hotel w Gdańsku - English
 Deutsch  Hotel w Gdańsku - Deutsch
 Spanish  Hotel w Gdańsku - Spanish
 Russian  Hotel w Gdańsku - Russian
 Norsk  Hotel w Gdańsku - Norsk

Please select language

polskienglishdeutschspanishrussiannorwegian
lng
 

Brovarnia Hotelu Gdańsk

Znakomity mini-browar stanowi wspaniałe uzupełnienie butikowego kompleksu i niezwykłą atrakcję dla gości Hotelu Gdańsk, którzy mają u nas okazję do skosztowania najlepszego Piwa w Polsce. Taki tytuł zdobyło piwo Starogdańskie na prestiżowym Konkursie Piw w Żywcu 2011. 

W naszym browarze zawsze dzieje się coś ciekawego. Przynajmniej trzy razy w tygodniu zapraszamy na muzykę na żywo. Na życzenie gości organizujemy seminaria piwne, które prowadzi nasz piwowar. Seminarium, w połączeniu z uroczystym odbiciem beczki przez wyróżnioną w Państwa gronie osobę, uatrakcyjni każdą prywatną uroczystość lub firmową imprezę. Kilka razy w roku zapraszamy na premiery specjalnych piw uwarzonych w limitowanych ilościach, których nie spróbują Państwo w żadnym innym miejscu.


Warzymy trzy gatunki pysznego gdańskiego piwa – Złoto Brovarni, Starogdańskie i Pszeniczne. Do ich produkcji używamy jedynie wody, wysokojakościowego słodu z jęczmienia i pszenicy, chmielu oraz drożdży. Nasze gatunki piwa są naturalne i bez jakichkolwiek konserwantów, dzięki czemu odznaczają się wyśmienitym smakiem i oryginalnym kolorytem.

Kierujemy się najstarszą na świecie, obowiązującą do czasów obecnych, normą prawną dotyczącą żywności – tzw. „Bayerisches Reinheitsgebot”. To Bawarskie Prawo Czystości ogłoszone 23 kwietnia 1516 przez Księcia Wilhelma IV w mieście Ingolstadt (Bawaria), głosiło co następuje:

„(…) W szczególności chcemy, by odtąd pod każdym względem w naszych miastach , wsiach i targowiskach do żadnego piwa nie używano i nie dodawano nic innego niż jęczmienia, chmielu i wody(…).  Kto to zarządzenie świadomie naruszy i nie wykona, ten przez odpowiednią sądową zwierzchność ukarany zostanie konfiskatą piwa.” 


 

Piwo Brovarnia Pszeniczne najlepszym piwem w Polsce

Piwo Brovarnia Gdańsk Pszeniczne zdobyło I miejsce na Konkursie Piw w Żywcu 2014 i tym samym zostało uznane za Najlepsze Piwo Pszeniczne w Polsce. Wyboru dokonało jury, składające się z międzynarodowych ekspertów i sław światowego piwowarstwa.

Piwowarzy Brovarni Gdańsk, będącej częścią Butikowego Kompleksu Hotel Gdańsk, po raz kolejny wzięli udział w Konkursie Piw w Żywcu.  Warzone w Brovarni Gdańsk piwo ciemne Starogdańskie w 2011 roku zdobyło tytuł Najlepszego Piwa Ciemnego w Polsce, natomiast Piwo Brovarnia Pszeniczne, zanim w tym roku zostało Mistrzem, w poprzednim konkursie zajęło wysokie drugie miejsce.

Brovarnia Pszeniczne to unikalny styl piwa, który łączy w sobie kluczowe cechy piwa idealnego. Dzięki zawartości słodów pszenicznych i technologii górnej fermentacji piwo to charakteryzuje się niezwykle oryginalnym bukietem zapachowym. Owoce, goździki i delikatne nuty chmielowe sprawiają, że piwo to jak żadne inne orzeźwia i jednocześnie syci zmysły. Drobne, musujące nagazowanie piwa połączone z wyraźnym cierpkim posmakiem sprawia, że piwo Brovarnia Pszeniczne idealnie nadaje się do tonowania letnich upałów jednak równie dobrze podkreśla smak potraw o delikatnym, złożonym smaku.

W tegorocznym Konkursie Piw w Żywcu startowało aż kilkadziesiąt piw z browarów z całej Polski. Pierwsze miejsce dla Piwa pszenicznego, kolejny tytuł Najlepszego Piwa w Polsce, udowadnia że piwa w Brovarni Hotelu Gdańsk są niezmiennie wysoko oceniane – zarówno  przez gości Brovarni Gdańsk, jak i znawców piwa na prestiżowych konkursach.

 

Oktoberfest w Brovarni 

Brovarnia Gdańsk co roku we wrześniu i październiku zaprasza na wyjątkową imprezę, Oktoberfest. Brovarnia przenosi w tym czasie atmosferę namiotu piwnego z Monachium do swoich wnętrz, dzięki czemu wcale nie trzeba jechać do Niemiec, aby poczuć niezwykły klimat tego największego na świecie piwnego święta.

Gdańskie Dożynki Piwne - okazja do wspaniałej zabawy i degustacji najlepszych dań i wyjątkowego piwa !

Specjalne limitowane Piwo Oktoberfest, uwarzone przez naszego piwowara na tę okazję, to piwo z gatunku amber lager, o delikatnym karmelowym posmaku. Tradycyjnie już, każdego roku może napić się wyjątkowego piwa w 1-litrowych kuflach oraz zakupić je w litrowych butelkach ze specjalną kolekcjonerską etykietą Oktoberfest.

W czasie Oktoberfest obsługa Brovarni w tradycyjnych bawarskich strojach serwuje starogdańskie i bawarskie specjały kulinarne takie, jak golonkę po bawarsku zapiekaną w ciemnym piwie Starogdańskim lub bawarskie kiełbaski ze słodką musztardą. Rozbrzmiewająca na co dzień w Brovarni muzyka na żywo w czasie Oktoberfest przybiera bawarski biesiadny klimat, a tematyczne dekoracje tworzą wyjątkowe otoczenie.

Oktoberfest to największa impreza piwna na świecie. Odbywa się co roku w Monachium na powierzchni 31 ha i trwa nieprzerwanie przez 18 dni. Każdego roku odwiedza ją aż 6 milionów gości ze wszystkich kontynentów. Tradycja sięga już prawie 200 lat, kiedy to 12 października 1810 roku, późniejszy król bawarski Ludwik I, poślubił księżną Teresę z Saksonii. Trwające 5 dni uroczystości weselne, odbywały się na dużej łące poza Monachium i zakończone zostały wyścigami konnymi. W kolejnych latach powtarzano wyścigi, którym towarzyszyła coraz większa impreza, aż w końcu stała się największym świętem ludowym na świecie.

 

 

Hotele GdańskHotelHotel GdańskHotelTwitterInstagram

Ta strona używa COOKIES.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę
na wykorzystywanie cookies,
zgodnie z ustawieniami Twojej
przeglądarki.

book direct